ObjaveVaše zdravlje ovisi o vašem stanju svijesti

24/03/2022

Povezanost našeg psihičkog i fizičkog dijela tijela je velika. Svaki naš organ ima svoje polje života za koje je zaduženo i mi samo po bolestima možemo približno shvatiti s čim se osoba nosi i što se u njenoj psihi skriva.

Zvuči zastrašujuće, ali je tako. I to je znanstveno dokazano, zato smo i svjesni genetskih nasljeđa kada znamo da se, recimo, srčane bolesti mogu prenositi kroz genetiku naraštajima. Isto tako kod žena se tumori prate s majčine strane, a kada bih vam rekla da je rak dojke kažnjavanje, s lijeve strane sebe, a s desne drugoga (“evo to mi je zbog tebe”), biste li onda drugačije gledali na svoje tijelo?

Biste li se zapitali zbog čega se uopće kažnjavate i je li to vaše ili neke pretkinje?

Kada biste znali da je za dobar rad bubrega potrebna emocionalna i egzistencijalna sigurnost biste li odlučili riješiti te teme kod sebe?

Najčešće tu nesigurnost steknemo u djetinjstvu ili preko majke u trudnoći. Pogotovo ako trudnoća nije bila lagana i vaša majka se bojala da će vas izgubiti.

Svaki organ kao i svaki dio našega tijela je pokazatelj onoga što skrivate od vas samih, zato recimo dok ste u tretmanu i čistite svoju podsvijest vi možete doživjeti senzacije kao što su zijevanje, podrigivanje, kašljanje ili povraćanje.

Kašljanjem spriječavamo razboljevanje organa, povraćanje čisti isti. Jer naše stanice se mijenjaju konstantno i obnavljaju novim, kako je onda moguće da organ ostaje bolestan. To se događa zato jer se vi ne mijenjate, vaša uvjerenja i stavovi se ne mijenjaju.

Jeste li svjesni da sav bijes koji pohranjujemo u sebi ostaje u našoj jetri? “Ideš mi na jetra”- poznato?

Čišćenjem tog bijesa, dovodeći ga na svjetlo dana vi olakšavate vašoj jetri da neometano radi.

Na  koji način funkcionira naše tijelo?

U našem tijelu nalazi se epifiza ili pinealna žlijezda, malena endokrina žlijezda veličine zrna graška, smještena između hemisfera mozga, točnije iza i iznad najvažnije endokrine žlijezde – hipofize. 

Epifiza je zadužena za primanje informacija iz našeg izvora, dok hipofiza ima ulogu odašiljača ili projektora i ona šalje signal našem tijelu. Jer mi kroz epifizu izvlačimo stvari iz naše podsvijesti i preko hipofize šaljemo signal kako bi projektirali naše unutarnje stanje u našoj subjektivnoj realnosti.

Epifiza luči melatonin koji je nama jako bitan hormon, on nam regulira budnost i spavanje.  Ključan je regulator za regeneraciju organa, i šalje električne impulse svuda po tijelu.

Manjak melatonina povezan je s problemima spavanja, tada za posljedicu  dolazi kronični umor i smanjena funkcionalnost u obavljanju svakodnevnih zadaća, zatim ima ulogu antioksidansa na cerebralnoj razini, djeluje antidepresivno i djeluje zaštitno u procesima oksidacije DNK.

Osim prilikom spavanja i kada smo opušteni, epifiza može lučiti melatonin i za vrijeme meditacije i vizualizacije. Različitim tehnikama opuštanja usporava se proces starenja mozga, potiče rad neurona i poboljšava inteligencija. Kroz umjetnički izričaj ili sportske aktivnosti poboljšava se naša intuicija kao i naše mentalne sposobnosti, bitno je i boraviti na suncu jer je epifiza fotoosjetljiva i vanjska svjetlost djeluje na nju kao unutarnji sat.

Kroz tretman, aktivirajući lijevu i desnu moždanu hemisferu i stavljanjem u svjesnu hipnozu mi aktiviramo epifizu.

Rene Descartes je naziva mjestom gdje duša obavlja svoju funkciju. Epifiza je sklona kalcifikaciji, pogotovo unosom fluora u organizam. Kalcifikacijom dolazi do iskrivljene slike realnosti i također do težeg manifestiranja svojih želja i vizija.

Napomena: Tretmani nisu zamjena za liječenje bolesti, kao ni za medicinsku terapiju.

Copyright © 2022. Pleroma.hr. Sva prava pridržana.

Copyright © 2022. Pleroma.hr.